Průvodce nastavením fotopasti BUNATY

 

Projdeme si kompletní nastavení fotopasti Bunaty FULL HD pěkně krok za krokem. Celý proces nastavování je velice jednoduchý a zvládne ho opravdu každý během pár minut.

1. Do fotopasti vložte SD kartu, směr vložení je znázorněn na obrázku. Je lepší používat kvalitní SD a SDHC paměťové karty s kapacitou od 8 do 32 GB. Upozorňujeme, že bez vložení paměťové karty nebude fotopast fungovat, jelikož nedisponuje interní pamětí.

2. Stiskněte tlačítko OPEN v pravém spodním rohu fotopasti a ze spodní části fotopasti vysuňte bateriový box. Do bateriového boxu vložte 8 kusů AA baterií. V bateriovém boxu je vyznačen směr polarity baterií. Rada: nejlepších výsledků dosáhnete vložením baterií lithiových. Pokud nebudete delší dobu fotopast používat, baterie vyjměte, vyteklé baterie mohou fotopast nenávratně poškodit – záruka na toto poškození se nevztahuje!

3. Po vložení baterií, zasunutí boxu a vložené SD kartě, přepněte tlačítko z polohy OFF na TEST.

4. Na displeji fotopasti se hned zobrazí úvodní obrazovka. Upozornění: síla signálu a informace o operátorovi se zobrazí pouze v případě, že fotopast disponuje GSM module.

 


Samotné nastavení fotopasti

 • POZOR! Pokud fotopast bude 1 minutu bez stisknutí tlačítka, fotopast se automaticky vypne!
 • Fotopast má celkem 6 nastavovacích tlačítek, 4 v levé části označené šipkou a dvě tlačítka v pravé části vedle displeje označené „MENU“ a „OK“
 • Stiskem tlačítka menu se zobrazí se první položka nastavení:
 • Listovaní v menu provádíme pomocí čtyř tlačítek vlevo od displeje.
  první dvě tlačítka nahoře slouží k listování v menu ( nahoru a dolů ve směru šipek), další dvě tlačítka dole slouží ke změně označené položky .
 • Jakoukoli změnu a provedení potvrdíme tlačítkem OK.
 • Tlačítkem MENU se vždy můžeme vrátit na úvodní obrazovku.
 • Vybrat jazyk – zde můžeme zvolit jazyk menu fotopasti – přednastavena je čeština.
 • Nastavení fotoaparátu – označením položky OK vstoupíme do hlavního menu fotopasti, kde můžeme nastavit jednotlivé parametry a funkce
 • SMTP/MMS nastavení ( tato položka se zobrazuje pouze u modelů s GSM) – zde se zobrazí jednotlivé parametry potřebné k zasílání fotografií nebo emailů, v této položce menu nelze nic pomocí tlačítek měnit , slouží pouze k ověření správnosti nahraných údajů z PC.

Zvolili jsme v prvním menu položku nastavení fotoaparátu. Nyní se přesuneme do hlavního menu nastavení fotopasti kde můžeme nastavovat všechny důležité položky.

 • Režim – máte možnost zvolit režim fotografování , Video sekvence, nebo kombinace fotografování + video – v tomto režimu fotopast pořídí jednu fotografii a následně začne natáčet video v nastavené délce
 • Rozlišení fotografie – zvolíte rozlišení fotografií v MP
 • Rozlišení videa – zvolíte rozlišení video sekvencí
 • FOTO Serie – máte možnost zvolit sekvenci až tří snímků pořízených těsně za sebou. Pokud fotopast zaznamená pohyb může pořídit až 3 snímky těsně za sebou - vše dle Vašeho nastavení!
 • Délka videa – máte možnost zvolit délku video sekvenci až 1 minuta – POZOR - příliš dlouhá videa mají velký vliv na vydrž baterie
 • Zvuková signalizace – máte možnost vypnout „pípání“ tlačítek
 • Nastavení hodin – v této položce nastavujete datum a čas , který se následně bude zobrazovat na fotografiích
 • Pevný čas – zde můžete nastavit časové období od kdy do kdy má být fotopast aktivní
 • Časový interval – Pokud je tato funkce v poloze zapnuto – fotopast bude fotografovat v pravidelné nastaveném intervalu bez ohledu na to zda zaznamená pohyb – bude pořizovat tzv, časosběrné snímky
 • PIR interval – jedna z nejdůležitějších funkcí a nastavení , zde nastavujete časovou prodlevu mezi jednotlivými snímky při zaznamenání pohybu. Příklad: Pokud je PIR interval nastaven na 1 minutu , fotopast zaznamená pohyb, udělá fotografii neb video dle Vašeho nastavení a následně se na 1 minut vypne, po minutě se zapne a čeká zda před fotopasti pohyb je nebo není, pokud pohyb je stále, pořídí další snímek , pokud pohyb již není je aktivována a čeká na to až zaznamená další pohyb
  !POZOR! pokud používáte fotopast s GSM modulem doporučujeme nastavit PIR interval na 1- až 2 minuty minimálně, žádná fotopast nestihne odesílat snímky rychleji!
 • Citlivost – zde máte možnost nastavit citlivost pohybových čidel
 • Časové razítko – Pokud je funkce zapnuta bude na pořízené fotografii datum a čas. Pokud je funkce nastavena na vypnuto – bude pořízena fotografie bez uveden času a data!
 • Tovární nastavení – zde můžete fotopast restartovat do továrního nastavení
 • Stáhněte si PC –software – zde máte možnost vygenerovat na sd kartu software pro nastavení fotopasti pro zasílání fotografii na mobil nebo email – tato položka je aktivní pouze u fotopasti s GSM modulem
 • Verze – zde máte možnost nahlédnout na číselné označení softwaru fotopasti

 

Další funkce fotopasti

Aktivace laserového ukazovátka:

Pokud je fotopast v úvodní obrazovce – tzn, není aktivováno menu ,ale na obrazovce se Vám zobrazuje právě aktuální snímaný obraz stiskněte v levé řadě tlačítek druhé tlačítko zespodu , aktivuje se laserový paprsek , kterým můžete fotopast přesně namířit na sledované místo. Stejným tlačítkem pak máte možnost laser vypnout!

 

Prohlížení fotografií

Pořízené fotografie a videa si můžete prohlížet ve Vašem PC tak jako z běžného digitálního fotoaparátu!

SD kartu vložíte do čtečky paměťových karet a nebo připojíte fotopast k PC pomocí USB kabelu, který je součástí dodávky!

Další možností je prohlížení přímo na LCD monitoru fotopasti, postup je následující:

Pokud je fotopast v úvodní obrazovce – tzn, není aktivováno menu, ale na obrazovce se Vám zobrazuje právě aktuální snímaný obraz stiskněte levé úplně spodní tlačítko – na displeji se zobrazí poslední pořízená fotografie – pro listování mezi záběry použijete dvě kulata tlačítka nad sebou v levé části displeje úplně nahoře.

Pokud při prohlížení fotografií stisknete tlačítko „MENU „ máte možnost vymazat aktuální zobrazenou fotografii anebo smazat všechny pořízené fotografie na sd kartě!

Návrat na úvodní obrazovku provedete stisknutím tlačítka „OK“

 

Fotografování

– pokud jsou všechny funkce nastaveny – přepněte přepínač z polohy TEST do polohy „OFF“ a následně do polohy „ON“ na fotopasti zabliká 5x led dioda bíla – následně je fotopast aktivována a již čeká na záznam pohybu

 

Nastavení GSM fotopasti Bunaty

Níže uvedený postup se vztahuje pouze pro model fotopasti s GSM modulem – s anténou!

Co budeme potřebovat: FOTOPAST BUNATY s GSM bránou. SIM kartu stejnou jaká se používá v běžném mobilním telefonu. E-mail s koncovkou @seznam.cz a počítač, bohužel bez něj to nejde.

TIP! Doporučujeme fotopast nastavit na zasílání fotografií na e-mail! Je to nejlevnější a nejefektivnější řešení! Platíte pouze za internet v mobilu a nemusíte řešit kolik Vám fotopast odešle fotografií! Pokud se fotopast nastaví na zasílání, jako MMS na mobil platíte za každou fotografii cca 6 kč – výsledné náklady mohou být velké! Proto je nejjednodušší zakoupit nějakou předplacenou dobíjecí kartu třeba VODAFONE, kdekoli v trafice – náklady pak jsou cca 150,-Kč měsíčně za neomezené množství odeslaných fotografií !

TIP! Vytvořte si e-mail na www.seznam.cz s koncovkou …@seznam.cz tento email bude sloužit pouze pro zasílání fotografii z fotopasti , v nastavení emailu si můžete nastavit SMS upozornění o příchozí fotografii na email, tzn, pokud fotopast pošle fotografii na email na mobil Vám dorazí SMS upozornění – (sms je zcela zdarma) máte tak okamžitý přehled co se děje před Vaší fotopastí!

SIM karta OVĚŘENÍ: SIM kartu kterou vložíte do fotopasti je třeba předem ověřit zda je opravdu funkční a je zablokovaný PIN kod. Důrazně doporučujeme si vše opravdu ověřit a nespoléhat na případné informace od operátora, jako že SIM karta je funkční PIN odblokován atd.

1. Vložte SIM kartu do běžného, nejlépe „chytrého“ mobilního telefonu a telefon zapněte – telefon po Vás nesmí chtít PIN KOD ! tzn, telefon musí normálně naběhnout bez toho, aby vyžadoval zadání PIN kódu. Pokud po Vás bude chtít zadat PIN KOD zadejte ho a počkejte, až telefon zcela naběhne. Nyní je tedy třeba PIN kod odblokovat, bez tohoto kroku odesílání přes gsm branu fotopasti nikdy nebude fungovat. Toto je třeba udělat přímo v menu v mobilním telefonu – v každém mobilu toto nastavení může být jiné – standardně toto bývá v menu „NASTAVENÍ“ položka „ZABEZPEČENÍ“ kde je možnost nastavení zamezení vyžadování PIN KODU.

Nyní opravdu znovu vyzkoušejte zda když mobilní telefon zapnete a vypnete zda po Vás bude požadovat PIN KOD! Mobilní telefon musí naběhnout bez požadavku zadat PIN KOD !!!!

 

2. Pokud jste si na 110% jistí, že PIN kod mobilní telefon nepožaduje a naběhl, vyzkoušejte, zda SIM karta je opravdu aktivní a nikdy nespoléhejte na informace od operátora! Tzn ideálně vyzkoušejte, zda všechny funkce SIM jsou aktivní, vyzkoušejte, zda lze odesílat MMS ( zašlete si zkušební MMS na jiný mobil) vyzkoušejte, zda Vám funguje internet a zda lze normálně telefonovat. Pokud používáte předplacenou kartu ověřte si zda máte dostatečný kredit! Nespoléhejte na domnění, že kreditu je dost atd. vše si opravdu prověřte , ušetříte si tím mnohdy spoustu času a trápení!!

 

3. Stáhněte si PC software na SD kartu – přepněte fotopast do polohy TEST – stiskněte tlačítko menu – zvolte položku „nastavení fotoaparátu“ levým tlačítkem vpravo od displeje druhým ze shora sjeďte v menu až na předposlední položku s názvem – Stáhněte si pc-Software – položku označte a stiskněte tlačítko „OK“. Nyní je Software uložen na SD kartě fotopasti.

 

4. rozbalte složku PCTOOLa otevřete ve Vašem počítači stažený software s označením CameraSetup.exe

 

5. Rozbalte rolovací menu a zvolte položku SMTP-CAMERA

 

6. Klikněte na položku Smtp SETUP

 

7. Zobrazí se Vám tabulka, kde vyplníte pouze následující položky!!!

 

 • SMTP mode – manuál
 • GPRS status VGA
 • APN internet
 • smtp server – smtp.seznam.cz
 • Sender – zde napíšete Váš vytoveřný email s koncovkou seznam.cz
 • Port – 25
 • Password – napíšete heslo do emailu uvedeného v kolonce „Sender“
 • Email1 – napíšete email na který mají chodit fotografie! Může být stejný jako v kolonce „Sender“

NIC JINÉHO NENÍ TŘEBA VYPLŇOVAT – (country, operátor atd..)

POZOR! toto nastavení platí pro běžné SIM karty Vodafone,O2,T-mobile

Pokud je tabulka nastavena zvolte tlačítko SELECT , zobrazí se Vám průzkumník a vy vyberete cestu k SD kartě fotopasti a označíte jí!

Cestu jen k SD kartě k žádné žluté složce, která by na SD kartě případně byla vytvořena!

Pokud je cesta vybrána stiskněte tlačítko GENERATE!

Nyní byl na SD kartu vygenerován nastavovací soubor!
Fotopast pokud je připojena k PC odpojte. Zkontrolujte, zda ve fotopasti je vložena SIM karta a SD karta s nastavovacím souborem. Přepněte fotopast do polohy test! Pokud byl Váš postup správný na obrazovce se ukáže červený nápis AKTUALIZACE ÚSPĚŠNÁ. Nyní fotopast vypněte a znovu přepněte do polohy Před spuštením fotopasti do polohy ON prověřte nastavení fotopasti!
Režim – musí být zvolen na FOTO!!!!
Pevný čas – vypnuto ( nastavení pevného času pokud potřebujete proveďte, až v okamžiku kdy obdržíte první fotografie na email a budete mít jistotu, že fotopast je dobře nastavena na odesílání fotografií)

Časový interval – vypnuto ( nastavení pevného času pokud potřebujete proveďte, až v okamžiku kdy obdržíte první fotografie na email abudete mít jistotu, že fotopast je dobře nastavena na odesílání fotografií)

PIR Interval – musí být zvolena zapnuto – stiskněte OK a čas nastavte ideálně alespoň na 2 minuty !

Pokud vše je nastaveno fotopast vypněte a přepněte následně do polohy „ON“

Fotopast Vám bude následně odesílat fotografie na nastavený email. Prosím mějte na paměti , že odeslání první fotografie může trvat až několik minut!